Autor : Aleksandra Kurowska
2025-11-06 13:06
Grupa LUX MED szerzej wchodzi w usługi z obszaru zdrowia psychicznego. Dzięki akwizycji podwoi liczbę specjalistycznych placówek. Dziś podpisała umowę ws. przejęcia placówek Mental Path działających w pięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Sopocie i Rzeszowie.
Mental Path Group to sieć ośrodków zdrowia psychicznego oferujących usługi na rynku prywatnym i dla klientów biznesowych. Ma ponad 200 psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów. – Obserwujemy rosnącą potrzebę dostępu do usług wspierających zdrowie psychiczne. Rozwój tego obszaru stanowi ważny element strategii Grupy LUX MED, którą realizujemy z dużą odwagą i konsekwencją, chcąc zmieniać szeroko rynek opieki zdrowotnej w Polsce – mówi cytowana w informacji prasowej Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED.
W ramach akwizycji, której wartości nie podano, do Grupy LUX MED dołącza 7 placówek Mental Path usytuowanych w Warszawie (2 placówki), Krakowie (2 placówki), a także Katowicach, Sopocie i Rzeszowie. Warszawskie placówki Mental Path znajdują się na Mokotowie i oferują psychoterapię dorosłych, dzieci i młodzieży, konsultacje psychiatryczne i diagnostykę psychologiczną.
Poradnie w Krakowie oferują kompleksową opiekę w zakresie zdrowia psychicznego, w tym m.in. kompleksowe podejście do pacjentów z zaburzeniami seksualnymi, transpłciowością, ADHD i problemami psychosomatycznymi. Poradnia w Katowicach specjalizuje się w kompleksowej opiece nad dziećmi i młodzieżą. Ośrodek ma status niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, zarejestrowanej zgodnie z przepisami MEN. W Sopocie sieć ma centrum seksuologii, psychoterapii i psychosomatyki zapewniające kompleksowe leczenie zaburzeń seksualnych, terapię depresji i zaburzeń behawioralnych.
Placówka w Rzeszowie to centrum psychoterapii i psychosomatyki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Grupa LUX MED równolegle rozwija sieć Poradni Zdrowia Psychicznego „Harmonia" - to 8 placówek na terenie Warszawy, Wrocławia i Krakowa oraz w formie zdalnej.
Redaktor naczelna, od ponad 20 lat pracuje w mediach. Była redaktor naczelna Polityki Zdrowotnej, redaktor m.in. w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej. Laureatka branżowych nagród dla dziennikarzy i mediów medycznych, a także Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Kontakt: aleksandra.kurowska@cowzdrowiu.pl
Partnerzy serwisu