• Najnowsze
  • Pacjenci
  • Pracownicy medyczni
  • POZ i AOS
  • Finanse
  • Leki
  • Wyroby medyczne
  • Kultura
  • Wideo i podcasty

Partnerzy czekają na minister, a ta szykuje konferencję na 13:00

Autor : Aleksandra Kurowska

2026-07-07 16:54

Kolejne godziny mijają, a partnerzy społeczni nadal czekają na minister zdrowia w budynku CPS Dialog. Mieli dziś rozmawiać z MZ o planach dla ochrony zdrowia, ale minister nie pojawiła się. Szykuje prezentację propozycji na jutrzejszą konferencję, która miała być o 9:00, ale poinformowano, że będzie jednak o 13:00.

Partnerzy społeczni usłyszeli, że minister pojawi się w pierwszym wolnym terminie, pewnie za tydzień. Stwierdzili, że będą czekać w budynku do skutku.

Jolanta Sobierańska-Grenda była dziś na spotkaniu z premierem, na polecenie którego miała przygotować propozycje reform w ochronie zdrowia. Część osób uważała, że takie ultimatum skończy się dymisją, ale zapowiedziana na jutro konferencja świadczy raczej o czymś innym.

- Zapraszamy na konferencję prasową z udziałem minister zdrowia Jolanty Sobierańskiej-Grendy, prezesa NFZ Filipa Nowaka i Rzecznika Prawa Pacjenta Bartłomieja Chmielowca. Jej głównym tematem będą przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia propozycje planowanych zmian w ochronie zdrowia - poinformował resort zdrowia.

Brak obecności minister na spotkaniu połączył związkowców i pracodawców we wspólnych działaniach. - Będziemy czekać na minister zdrowia do skutku - zapowiedziała Maria Ochman, szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

Salę opuścili obecni wcześniej przedstawiciele MZ, co tylko pogłębiło impas.

Czytaj także:

Gorąca środa w ochronie zdrowia. Na co zwrócić uwagę?

Tusk murem za minister zdrowia. Dymisji nie będzie?

#minister
Udostępnij Tweet Udostępnij
Card image cap
Aleksandra Kurowska

Redaktor naczelna, od ponad 20 lat pracuje w mediach. Była redaktor naczelna Polityki Zdrowotnej, redaktor m.in. w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej. Laureatka branżowych nagród dla dziennikarzy i mediów medycznych, a także Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Kontakt: aleksandra.kurowska@cowzdrowiu.pl

Komentarze

OSTATNIE WPISY

MZ o zmianach w leczeniu hemofilii i skaz krwotocznych
Czytaj więcej...
NFZ porządkuje zasady finansowania izb przyjęć. Co się zmieni?
Czytaj więcej...
Choroby rzadkie. Gdzie szukać pomocy? Nowa mapa dla pacjentów
Czytaj więcej...
Terapie z programów lekowych będą do odbioru w aptece. Które?
Czytaj więcej...
Sepsa jak "sztorm immunologiczny". Dr Kudliński o walce o życie
Czytaj więcej...
Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych. RPP podał dane
Czytaj więcej...
GIF: maść Soltopin z czasem traci właściwości. Znika z rynku
Czytaj więcej...
Prezes NFZ o lekarzach, szpitalach i brakujących miliardach
Czytaj więcej...
CeZ: Lekarz zajrzy do historii domowych pomiarów pacjenta
Czytaj więcej...
Kadry: powołano szefa podkarpackiego sanepidu
Czytaj więcej...
Samobalansujący egzoszkielet z pozytywną decyzją. Trafi na rynek
Czytaj więcej...
INFARMA: Dobre prawo wymaga dialogu, nie etykiet
Czytaj więcej...

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA !

  • twitter / CO W ZDROWIU
  • facebook / CO W ZDROWIU
  • LinkedIn / CO W ZDROWIU

    Szybkie Linki


  • Regulamin

  • Polityka prywatności

  • Aktualności

  • Kontakt

    KONTAKT

  • COWZDROWIU.PL
  • Siedziba redakcji
  • 00-491 Warszawa
    ul. M. Konopnickiej 3 lokal 2

© 2020 Wykonanie Mirit.pl