• Najnowsze
  • Pacjenci
  • Pracownicy medyczni
  • POZ i AOS
  • Finanse
  • Leki
  • Wyroby medyczne
  • Kultura
  • Wideo i podcasty

Pierwszy lekarz urolog z Polski we władzach ERUS

Autor : Maja Marklowska-Tomar

2020-03-05 09:52

Dr Paweł Wisz z krakowskiego Szpitala na Klinach wszedł do zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS).

- To dla mnie ogromny zaszczyt i nobilitacja zasiadać w strukturach zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego. Przez całe lata organizacja ta stanowiła dla mnie kluczowe źródło informacji i rekomendacji dotyczących dalszych postępów w chirurgii robotycznej, w której się specjalizuję. Dlatego cieszę się, że moje dotychczasowe działania i osiągnięcia zostały docenione, a tym samym będę mógł współuczestniczyć w podejmowaniu kolejnych wyzwań przez Towarzystwo. Jako członek zespołu będę chciał położyć znaczący nacisk na edukację robotyczną i szkolenie młodych lekarzy, bo już dzisiaj dostrzegamy potrzebę szkolenia nowych kadr w tym obszarze – mówi dr Paweł Wisz.    

Europejskie Robotyczne Towarzystwo Urologiczne to jedna z największych organizacji medycznych, odpowiada za integrację środowiska urologicznego oraz tworzenie rekomendacji dla lekarzy urologów na całym świecie. Towarzystwo zrzesza w swoich szeregach najlepszych specjalistów oraz liderów w dziedzinie robotycznej chirurgii urologicznej.  

- Z przyjemnością informujemy, że do naszego zespołu dołączył jeden z najlepiej wyszkolonych w Europie specjalistów z zakresu urologii robotycznej – dr Paweł Wisz, który posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zabiegów urologicznych, wykonywanych z użyciem robota da Vinci. Jest również jedynym polskim międzynarodowym trenerem w chirurgii robotycznej w ośrodku ORSI Academy, największym na świecie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. Ponadto, dr Wisz jest przedstawicielem kraju, który bardzo intensywnie rozwija chirurgię robotyczną w swoich ośrodkach i krzewi wiedzę wśród młodych lekarzy. To stanowi ogromny potencjał, ale i wyzwanie dla takich organizacji jak nasza, której jednym z głównych celów jest nie tylko bezpieczne wprowadzanie nowych technologii do danego kraju, ale również tworzenie referencyjnych ośrodków i zwalidowanych programów szkoleniowych. Dr Wisz, posiadając ugruntowaną wiedzę dydaktyczną z zakresu robotyki urologicznej, z pewnością będzie również wartością dodaną dla wszystkich osób z Polski, które będą chciały odbyć szkolenie w języku ojczystym w naszym ośrodku - podkreślił prof. Alexandre Mottrie z ORSI Academy w Belgii, prezes Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Dr Paweł Wisz swoje doświadczenie zdobył m.in. w Klinice Urologii w Leverkusen w Niemczech - jednej z pionierskich placówek we wprowadzaniu robota da Vinci do standardu leczenia chirurgicznego. Jako pierwsza w Niemczech została ona certyfikowanym oddziałem leczenia chorób prostaty (Prostatazentrum). Jest jednym z siedmiu urologów na świecie, którzy odbyli pełne, certyfikowane szkolenie u boku mistrza tej dziedziny prof. Alexandre Mottrie. Zdobywał umiejętności także pod kierownictwem amerykańskiego mistrza robotycznej prostatektomii prof. Vipula Patela. Jest jedynym polskim międzynarodowym trenerem w chirurgii robotycznej w ośrodku ORSI Academy. Paweł Wisz jest pierwszym urologiem w Polsce, który wprowadził do swojej praktyki klinicznej zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci metodą Collar, opracowaną i opublikowaną przez prof. Alexandra Mottrie.  

Czytaj także:

MZ: dziś przepisy o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego

 

#urologia #robot da Vinci #dr Paweł Wisz #chirurgia robotyczna
Udostępnij Tweet Udostępnij
Card image cap
Maja Marklowska-Tomar

Komentarze

OSTATNIE WPISY

Prof. Marek Rudnicki otrzyma tytuł doktora honoris causa SUM
Czytaj więcej...
Zmiany personalne: nowi wojewódzcy konsultanci
Czytaj więcej...
Prof. Szuster-Ciesielska o wirusie ospy małpiej [WYWIAD]
Czytaj więcej...
Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych. Ile wniosków złożono?
Czytaj więcej...
P. Dymon: Braki w ustawie o płacach to ryzyko pozwów
Czytaj więcej...
Płaca minimalna wzrośnie dwa razy w 2023 r. Wiemy już jak
Czytaj więcej...
Fundacja Nie Widać Po Mnie pomoże m.in. medykom
Czytaj więcej...
Minister A. Niedzielski zapowiedział więcej pieniędzy na pediatrię
Czytaj więcej...
G. Kolbe: Liczymy na wyeliminowanie groźnej furtki w ustawie
Czytaj więcej...
COVID-19 chorobą zawodową. Będzie aktualizacja unijnego wykazu
Czytaj więcej...
Breast cancer unity: MZ zmienia trzy rozporządzenia
Czytaj więcej...
Ospa małpia w Europie, czy jest się czego obawiać?
Czytaj więcej...
Choroby rzadkie
CMR Surgical

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA !

  • twitter / CO W ZDROWIU
  • facebook / CO W ZDROWIU
  • LinkedIn / CO W ZDROWIU

    Szybkie Linki


  • Regulamin

  • Polityka prywatności

  • Aktualności

  • Kontakt

    KONTAKT

  • COWZDROWIU.PL
  • Siedziba redakcji
  • 00-491 Warszawa
    ul. M. Konopnickiej 3 lokal 2

© 2020 Wykonanie Mirit.pl